Чи стане справа Стерненко початком кінця Зеленського?

23 лютого 2021 року одеському активісту Сергію Стерненко було винесено вирок — більше 7 років ув’язнення за викрадення депутата Сергія Щербича, розбій та зберігання зброї. Сам активіст вважає цю справу сфабрикованою та своєї провини не визнає. Ввечері по Україні прокотилася хвиля протестів проти вироку. Масові акції пройшли, зокрема у Львові, Дніпрі, Одесі, Києві, Житомирі, Івано-Франківську. Якщо по більшості міст протести пройшли мирно, то під Офісом Президента в Києві було гаряче.  Зокрема, протестанти зняли з двох правоохоронців шоломи та спалили їх. Під час протесту звучали гасла “Стерненку — волю”, “Аваков — чорт”, “Свободу політв’язням”, тощо. 

Акція в Києві нараховувала більше тисячі осіб. Зважаючи на будній день, спонтанність акції та те, що такий вирок був несподіваним для багатьох небайдужих громадян, хто слідкував за справою, людей було дуже багато. Але чи багато потрібно втомленим від політики цієї недолугої влади людям? Кияни ще раз довели, що можуть оперативно реагувати та зібрати при потребі новий Майдан. Заклики вийти на акцію поширили на своїх сторінках у Фейсбуці відомі люди, лідери думок, волонтери та військові ветерани. І люди вийшли.

Хто такий Стерненко та чому вирок йому спровокував таку реакцію суспільства 

Сергій Стерненко є громадським активістом, що активно та багато висвітлює політичні події в Україні. На власному ютуб-каналі Сергій часто досить гостро критикував дії депутатів, Кабміну, та, власне, президента Зеленського. Широкій громадськості Сергій відомий за справою, що була порушена проти нього, коли під час нападу на нього він смертельно поранив одного із нападників. Для багатьох цей випадок став прикладом, яким чином може обернутись для пересічного громадянина захист власного права на життя. Скандально відомий юрист режиму Януковича Портнов погрожує до вчорашнього вироку додати ще два — за вбивство та торгівлю наркотика. Про це він написав на своїй сторінці у Фейсбуці. 

Портнов ненавидить майданівців та прагне домогтись ув’язнення найбільш активних активістів. Цього він не проховує, завжди досить різко та емоційно висловлюючи на адресу учасників Революції Гідності. Під час каденції п’ятого президента Петра Порошенка Портнов перебував за кордоном і повернувся тільки після того, як президентом став Володимир Зеленський. Що, безумовно, викликає багато запитань до чинного президента — як так сталось, що людина, яка ненавидить Україну та українців вільно перебуває на її території, ще й активно фабрикує справи проти кращих її синів та дочок?

Вирок Стерненку продовжує серію справ проти активістів, громадських діячів та волонтерів

Не встигло суспільство оговтатись від справи Шеремета, ще досі тривають суди та залишається за гратами Андрій Антоненко. Пом’якшення запобіжного заходу для Яни Дугарь та Юлії Кузьменко дали надію, що все ж справедливість переможе. Але поки тільки набирає обертів та перемагає реванш проти тих, хто був активним учасником Революції Гідності, боровся за вільну, незалежну Україну та проти Російської агресії. Вирок Сергію став не просто ще однією справою, він перевершив усі інші по рівню суддівського свавілля. Поки громадськості замилюють очі так званими санкціями проти Медведчука, які, за своєю суттю — просто мильна бульбашка, патріотів садять за ґрати. Колись терпець має урватись, бо наступним, по кого прийдуть, може бути будь-хто. 

Чи буде Третій майдан? 

Зараз багато звучить порівнянь з початком Революції Гідності. Але навряд можна порівнювати емоції після побиття студентів в листопаді 2013 та вчорашніми. Ми стали доросліші та більш рішучі, тепер ми знаємо ціну свободи та права почуватися вільно у власній країні. 

На суботу, 27 лютого, оголошено безстрокову акцію на підтримку Сергія Стерненка. Насправді ця акція підтримки всім політвязням режиму Зеленського, зокрема Андрію (Ріфу) Антоненко, Юлії Кузьменко, Яні Дугарь. Україна — не Росія, українці не будуть довго терпіти свавілля влади та не допустять правління “царя”. У 2014 році ми вже довели, що “воля або смерть” — не просто гасло. Продовжуючи політику засудження волонтерів та активістів Зеленський ризикує виїхати на ПМЖ до Ростова та отримати в сусіди Віктора Януковича. 

Чому потрібно прийти в суботу, 27 лютого о 12:00 на Банкову? 

Якщо влада Зеленского або ті, хто за ним стоїть, думають, що вони можуть налякати людей, які досі оплакують небесну Сотню, які у 2014 роках фактично з руїн почали відновлювати українську армію, то ми маємо дати їм зрозуміти, що вони помиляються. Якщо буде наступний Майдан, то він буде вже без пісень. Люди обурені, злі та рішучі. Ми хочемо жити у правовій державі, де не будуть фабрикувати справи проти нелояльних до влади громадян. Петро Порошенко програв вибори через повільну судову реформу. При Зеленському, навіть те, що було зроблено п’ятим президентом та його адміністрацією, відкочується далеко назад, до часів Кучми. Нам потрібні зміни. Нам потрібна рішуча судова реформа, де не буде продажних суддів, а тільки верховенство права. 

Тому, “реформуй суди або йди”! 

Коли поміж хлібом і свободою народ обирає хліб, він зрештою втрачає все, в тому числі і хліб. Якщо народ обирає свободу, він матиме хліб, вирощений ним самим і ніким не відібраний. (Степан Бандера)